Alcoholica - Metallica Tribute Band - Strona główna
LOGO

uprzejmie donosimy...


2017-04-04{

Halo Śląsk! Halo Śląsk!

Weekend zbliża się wielkimi krokami, a my tym razem zagramy niedaleko bazy :)

Piątek, 7 kwietnia, Bielsko Biała - Rudeboy. 

Sobota 8 kwietnia, Katowice - Mega Club

Zapraszamy serdecznie, zapowiada się mocny weekend, kto może, niech wpadnie, a na pewno nie pożałuje! Spora dawka dobrej muzyki, różne kapele, a i wysoce prawdopodobne. iż gdzieś pojawi się wielka premiera!

Do zobaczenia!

Rula.

******2017-03-30{

UWAGA - WYWIAD!

W związku z nadchodzącą wielkimi krokami płytą Alcoholiki, pozwoliłem sobie przeprowadzić pierwszy w życiu mini wywiad z Wojtkiem Sasimowskim na temat pierwszej, autorskiej płyty zespołu o mrożącym krew w żyłach tytule SUB ZERO!

Zapraszam serdecznie do lektury :)

 

Rulą: Wojtku, widzimy, że płyta zbliża się duzymi krokami, gdyż zamieściłeś dzisiaj tracklistę w postaci grafiki, w kolorach, jak mniemam zgodnymi z okładką płyty. Na jakim etapie jesteście?

Sasim: Płyta jest praktycznie gotowa. brakuje teraz najważniejszego, czyli wydawcy - najbliższy czas poświęcimy poszukiwaniom.

Rulą: Z tego co widziałem, większość kawałków jest zagrana w przedziale czasowym od 4 minut, do maksymalnie 6 minutowego instrumentala. Czy to celowy zabieg, czy po prostu tak akurat się złożyło przy procesie tworzenia?

Sasim: Nie stawialiśmy na dłuższe kompozycje, bo to by już było sprzeczne z "filozofią' tej płyty - ma być w starym lubianym przez nas stylu - czyli wstęp, zwrotka, refren, solo, koniec ... mniej wiecej - bez dodawania na siłę riffow, żeby sztucznie przedłużać kawałek. Były robione bez zegarka w ręku.

Rulą: Jak przebiegała współpraca z Tomaszem Zalewskim, człowiekiem, który zna się na rzeczy w temacie nagrywania jak mało kto.  Można by wymienić choćby stałą współpracę z zespołem Coma, nagrody. Czy nauczyliście sie czegoś nowego? Jak bardzo ciekawe doświadczenie to było i jak duży wpływ miał na ostateczny mix, który jak miałem przyjemność słyszeć, finalnie wyszedł rewelacyjnie!

Sasim:  Tomek to profesjonalista. Widać, że od lat zajmuje się swoją robotą. Dzięki temu, że od pierwszego nagrania, czyli Beer`em all w 2015 minęło do "finału" tyle czasu - mieliśmy możliwość przemyśleć wiele rzeczy - my mieliśmy okazję trochę nauczyć się jego stylu pracy, a i Zed miał chwilę, żeby poznać nas. Dawał nam świetne rady w chwilach kiedy sami nie byliśmy pewni co dalej, ale też nie upierał się, kiedy my czegoś chcieliśmy. Bardzo fajna, oparta na wzajemnym zaufaniu współpraca. Luźna atmosfera bez "nerw" też była bardzo pomocna.  W ostatecznym miksie słychać dużo więcej przestrzeni niż wcześniej - czyli czegoś, na co czekaliśmy. Ocenę finału pozostawimy słuchaczom.

Rulą: Jak wiemy, na co dzień każdy z członków zespołu jest aktywny zawodowo. Jak w związku z tym powstawały te wszystkie kawałki? Czy ogrywaliście je tylko podczas próby, czy uważasz, że mimo takich przeszkód jak ograniczenia czasowe, logistyczne jesteś absolutnie spełniony po tym, co usłyszałeś po ostatecznym miksie, czy czujesz lekki niedosyt i myślisz, że można było zrobić coś lepiej, więcej. A może w planach już rodzą się kolejne pomysły?

Sasim: Tak to już jest, że zawsze pozostaje niedosyt a w "tyle głowy" pytania. Myślę, że na ten moment nie zmienilibyśmy zbyt wiele - poprawki w tekstach, może kilka wersów inaczej zaśpiewanych, lub drobne zmiany w riffach, czy solówkach. Praca w tym procesie na pewno nie pomaga, a związany z nią brak czasu powoduje pewne komplikacje. Ale tak naprawdę w tej sytuacji jest wiele zespołów, więc nie ma co narzekać. Dla nas ważne jest, że mamy wypracowany system. Każdy wie co i kiedy ma robić i na jakim etapie włączyć się w tworzenie muzyki. Na szczęście nie potrzebowaliśmy na jego opanowanie 5 płyt ale dwóch kawałków - tutaj zgodność w kapeli - 100 % A kolejne pomysły? - oo tak! :)

Rulą: Klasyczne pytanie, które pewnie zadaje się każdemu zespołowi. Skąd pomysł na tytuł płyty?

Sasim: Nie da się tego opisać w kilku słowach. W wielkim skrócie, grając 14 lat Metallikę byliśmy lekko "skuci lodem" - widoczni, ale czasem chłodno traktowani (taki los tribute bandów w Polsce) Dużo czasu minęło zanim udało nam się spod tego lodu wydostać - to dla nas początek czegoś nowego, a nazwa płyty będzie nam te kilkanaście minionych lat przypominała.

Rulą: Czy w związku z wydaniem płyty planujecie jakieś tournee po Polsce, a może i poza granice kraju, w którym zamierzacie grać całą płytę, czy raczej będziecie wplątywać Wasze kawałki w mniejszej ilości jako smaczek kazdego koncertu?

Sasim: Nie ma takiej możliwości, abyśmy zapomnieli dzięki czyjej muzyce mamy okazję być w miejscu, którym jesteśmy. To dopiero pierwsza płyta, więc nie mamy na tyle muzyki, aby grać koncerty tylko zapełnione "Alcoholiką" - póki co będziemy systematycznie przemycać coraz więcej naszej muzyki, a czy będzie trasa promująca płytę - tego dowiemy się w odpowiednim czasie. Na dzisiaj nie planujemy aż tak daleko.

Rulą: Chodziło mi bardziej o to, czy jest możliwość, że będzie trasa pod kątem płyty, gdzie oprócz utworów Metalliki, Sub Zero będzie grana w całości na jednym koncercie.

Sasim: No tak. Na pewno kilka takich koncertów będziemy chcieli zagrać.

Rulą: Czy przy okazji wydania płyty rodzi się pomysł na jakiś teledysk do któregoś z utworów? Można się spodziewać takiego przedsięwzięcia?

Sasim: Na pewno jest to wręcz pożądane działanie, ale nie mam dzisiaj pojęcia jak i czy w ogóle uda się zrealizować. Teraz nie ma muzyki bez "obrazków", z czego zdajemy sobie sprawę. Wszystko ma swoją cenę - jak dobrze pójdzie - bedziemy o tym myśleć.

Rulą: Ostatnie pytanie, no, może przedostatnie. Czy cover, który znalazł się na płycie i można już było usłyszeć w Antyradiu, to taka trochę symboliczna zagrywka jako przekąs, w którym cover band nagrywa na swoją autorską płytę, właśnie cover?

Sasim: Po tylu latach grania "cudzej" muzyki, nie wyobrażaliśmy sobie, że ów na płycie się nie znajdzie .. Była natomiast spora burza mózgów w temacie jaki cover zrobić . Metallica odpadła w przedbiegach - jest tyle przeróbek na świecie, że nie byłoby już dla nas miejsca. Natomiast Elvis w wersjach metalowych czy rockowych nie pojawia się zbyt często - a do tego jest Królem : )))

Rulą: Dobrze, że nie zrobiliście coveru Popka, gdyż na nieszczęście on również mianował siebie jako Król Albanii :)) Ostatnie pytanie: Czy wiesz w przybliżeniu, kiedy płytę można będzie zobaczyć na półkach sklepowych i czy jest ktoś, komu chciałbyś podziękować przy okazji historycznego i przełomowego dla Was wydarzenia jakim jest wydanie na świat tego, czego nie będzie już można wymazać i po Was zostanie?

Sasim: No tak - Króla Albanii pozostawimy w spokoju:) A co do wydania, to na tym etapie, czyli poszukiwań wydawcy, nic nie jest pewne .. Masz rację, że coś po sobie zostawimy - i to jest już dla nas wielka sprawa. Komu podziękować ? - poza oczywistym - ludziom, którzy w nas wierzyli i wierzą - wspierali i wspierają - bez tego cały projekt pod nazwą AlcoholicA nie miałby racji bytu. I za to dziękuję.

Rulą: Ja również dziękuję za ciekawy wywiad i życzę żeby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik jak najszybciej, bo ja już mogę napisać, ze płyta jest naprawdę dobra i kawałek "Last of us" najlepszy (moja opinia!), ale mam nadzieję, że większość jak najprędzej wyrobi sobie własne zdania na temat Sub Zero. Pozdrawiam Cię Wojtku i do zobaczenia!

Sasim: Do zobaczenia " On Tour " :)

 

P.S. A przy okazji wszystkich zachęcam do uważnego słuchania programu Kasprologia w najbliższy piątek 31 marca od godziny 17! Nic więcej nie zdradzę :)

Rulą.

 

 

******2017-03-16{

Nowa Pieśń w Antyradio! 

Jeżeli ktoś nie słyszał jeszcze naszej coverowej pieśni z nadchodzącej płyty, to ma okazje usłyszeć jutro, czyli 17 marca w godzinach 17-20 w programie Kasprologia! 

Nie przegapcie okazji, bo kolejna może dopiero nastąpić z wydaniem płyty ;)

Rulą. 

******2017-03-15{

KATOWICE!

Do Katowic zewsząd blisko, także przypominamy, że 8 kwietnia zapowiada się naprawdę świetna impreza w najbardziej popularnym koncertowym klubie na Śląsku - MEGA CLUB.

Odbędzie się tam tribute night, w którym to wystąpią obok nas bezbłędni 4 Szmery, czyli najlepszy i niepowtarzalny tribute band AC/DC. Jakby tego było mało, imprezę zaszczycą swoją obecnością zespoły Dark Letter, oraz Wiewiórka Na Drzewie, co oznacza, że będzie mega różnorodnie, dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy, bo miejsce jest do tego idealne, świetny dojazd, sobota. Czego chcieć więcej? Wpadajcie!

Dla niezmotoryzowanych dodam, że z centrum Katowic, a ściślej z przystanku Katowice Rynek dojedziecie tramwajami 1,6,11,19.  Kierunek Chorzów/Bytom. Wysiadacie na przystanku HUTA BAILDON ( czwarty przystanek od Teatru), przechodzicie przejściem podziemnym na drugą stronę ulicy, idziecie wzdłuż kliniki znajdującej się na rogu ulicy i po dwóch minutach jesteście pod Mega Clubem lub 7,20,43 z dworca PKP kierunek Chorzów / Bytom (po drugiej stronie Galerii Katowickiej) 4 przystanek (koło netto, chwilę wcześniej przed światłami będzie kino Cinema City Punkt 44) ulica Żelazna, jakieś 200-300 metrów w prawo, po wyjściu z przystanku.

Rulą.

wkrotce zagramy...

kontakt

Manager:
Marcin Jarecki
tel. 792 184 890

Wojtek Sasimowski
tel. 663 333 436
mail: sasim @ alcoholica.pl

pobierz rider techniczny