Alcoholica - Metallica Tribute Band - Strona główna
LOGO

uprzejmie donosimy...


2017-04-24{

Dobry dzień w ten słoneczny poniedziałek!

Chyba słoneczny, bo kwiecień plecień i tak dalej, ale ja nie o tym!

Odwiedziliśmy w ten weekend dalekie zakątki naszego pięknego kraju, Gdański i Iławę.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, świetną zabawę i fantastyczną atmosferę na widowni.

Po takim weekendzie ciężko wrócić do rzeczywistości, dlatego w nadchodzący piątek nie próżnujemy!

Ślązacy i Zagłębiacy, a i może ktoś z dalszych zakątków odwiedzi nas w Będzinie?

Zapraszamy w piątek do klubu Latawiec, gdzie zagramy wraz z zespołem Moleskin.

Przybywajcie! Do zobaczenia!

 

Rulą.

******2017-04-12{

Ach! Co to był za weekend!

Witamy po weekendzie! A ten był bardzo ekscytujący. W piątek zagraliśmy w Bielsku w Rudeboy, gdzie jak zawsze zostaliśmy świetnie ugoszczeni, za co dziękujemy serdecznie! Publiczność również dopisała i zabawa była naprawdę przednia. Dorobiliśmy się nawet kelnera na scenie, ale kto był ten wie i niech tak zostanie! :)

W sobotę natomiast mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dużym przedsięwzięciu, do którego mocno namawialiśmy od dłuższego czasu. Mianowicie Tribute Night w katowickim Mega Clubie.

Od wczesnych godzin, gdy przyjechaliśmy na próbę, w powietrzu unosił się zapach dużej imprezy, dużo ludzi zajętych ogarnianiem techniczych aspektów , a po jakimś czasie i zaczęły robić się kolejki do wejścia na teren klubu.

Z pełną świadomością możemy stwierdzić, że impreza była wspaniała. Bardzo liczna publiczność, która bawiła się świetnie przy każdym z występów. Bardzo żywiołowe reakcje, co dodawało kolorów każdemu z koncertów.

Dziękujemy za dzielenie sceny z Dark Letter, Wiewiórką Na Drzewie, oraz 4 Szmerami. Dzielenie scneny z Wami, to była czysta przyjemność!

Dziękujemy Bartoszowi za perfekcyjne wywiązanie się z tematów organizacyjnych. Dobra robota!

Na koniec dziękujemy wszystkim przybyłym na całe wydarzenie, ale i szczególne podziękowania należą się naszym fanom, którzy w rekordowej liczbie zjawili się z całych zakątków Polski. Piękne uczucie! (wiemy, że każdy z zespołów miał swoją rzeszę fanów również z różnych części kraju, pozdrawiamy serdecznie!)

Było świetnie, była zabawa, były śpiewy, były pomyłki, a i nawet można powiedzieć, że załapaliśmy się nieświadomie na wesele!

Raz jeszcze dziękujemy za świetny weekend i zapraszamy do śledzenia strony w temacie nadchodzących koncertów, gdyż" we'll never stop, we'll never quit, 'cause we're AlcoholicA" :)))

Rulą.
 

******2017-04-04{

Halo Śląsk! Halo Śląsk!

Weekend zbliża się wielkimi krokami, a my tym razem zagramy niedaleko bazy :)

Piątek, 7 kwietnia, Bielsko Biała - Rudeboy. 

Sobota 8 kwietnia, Katowice - Mega Club

Zapraszamy serdecznie, zapowiada się mocny weekend, kto może, niech wpadnie, a na pewno nie pożałuje! Spora dawka dobrej muzyki, różne kapele, a i wysoce prawdopodobne. iż gdzieś pojawi się wielka premiera!

Do zobaczenia!

Rula.

******2017-03-30{

UWAGA - WYWIAD!

W związku z nadchodzącą wielkimi krokami płytą Alcoholiki, pozwoliłem sobie przeprowadzić pierwszy w życiu mini wywiad z Wojtkiem Sasimowskim na temat pierwszej, autorskiej płyty zespołu o mrożącym krew w żyłach tytule SUB ZERO!

Zapraszam serdecznie do lektury :)

 

Rulą: Wojtku, widzimy, że płyta zbliża się duzymi krokami, gdyż zamieściłeś dzisiaj tracklistę w postaci grafiki, w kolorach, jak mniemam zgodnymi z okładką płyty. Na jakim etapie jesteście?

Sasim: Płyta jest praktycznie gotowa. brakuje teraz najważniejszego, czyli wydawcy - najbliższy czas poświęcimy poszukiwaniom.

Rulą: Z tego co widziałem, większość kawałków jest zagrana w przedziale czasowym od 4 minut, do maksymalnie 6 minutowego instrumentala. Czy to celowy zabieg, czy po prostu tak akurat się złożyło przy procesie tworzenia?

Sasim: Nie stawialiśmy na dłuższe kompozycje, bo to by już było sprzeczne z "filozofią' tej płyty - ma być w starym lubianym przez nas stylu - czyli wstęp, zwrotka, refren, solo, koniec ... mniej wiecej - bez dodawania na siłę riffow, żeby sztucznie przedłużać kawałek. Były robione bez zegarka w ręku.

Rulą: Jak przebiegała współpraca z Tomaszem Zalewskim, człowiekiem, który zna się na rzeczy w temacie nagrywania jak mało kto.  Można by wymienić choćby stałą współpracę z zespołem Coma, nagrody. Czy nauczyliście sie czegoś nowego? Jak bardzo ciekawe doświadczenie to było i jak duży wpływ miał na ostateczny mix, który jak miałem przyjemność słyszeć, finalnie wyszedł rewelacyjnie!

Sasim:  Tomek to profesjonalista. Widać, że od lat zajmuje się swoją robotą. Dzięki temu, że od pierwszego nagrania, czyli Beer`em all w 2015 minęło do "finału" tyle czasu - mieliśmy możliwość przemyśleć wiele rzeczy - my mieliśmy okazję trochę nauczyć się jego stylu pracy, a i Zed miał chwilę, żeby poznać nas. Dawał nam świetne rady w chwilach kiedy sami nie byliśmy pewni co dalej, ale też nie upierał się, kiedy my czegoś chcieliśmy. Bardzo fajna, oparta na wzajemnym zaufaniu współpraca. Luźna atmosfera bez "nerw" też była bardzo pomocna.  W ostatecznym miksie słychać dużo więcej przestrzeni niż wcześniej - czyli czegoś, na co czekaliśmy. Ocenę finału pozostawimy słuchaczom.

Rulą: Jak wiemy, na co dzień każdy z członków zespołu jest aktywny zawodowo. Jak w związku z tym powstawały te wszystkie kawałki? Czy ogrywaliście je tylko podczas próby, czy uważasz, że mimo takich przeszkód jak ograniczenia czasowe, logistyczne jesteś absolutnie spełniony po tym, co usłyszałeś po ostatecznym miksie, czy czujesz lekki niedosyt i myślisz, że można było zrobić coś lepiej, więcej. A może w planach już rodzą się kolejne pomysły?

Sasim: Tak to już jest, że zawsze pozostaje niedosyt a w "tyle głowy" pytania. Myślę, że na ten moment nie zmienilibyśmy zbyt wiele - poprawki w tekstach, może kilka wersów inaczej zaśpiewanych, lub drobne zmiany w riffach, czy solówkach. Praca w tym procesie na pewno nie pomaga, a związany z nią brak czasu powoduje pewne komplikacje. Ale tak naprawdę w tej sytuacji jest wiele zespołów, więc nie ma co narzekać. Dla nas ważne jest, że mamy wypracowany system. Każdy wie co i kiedy ma robić i na jakim etapie włączyć się w tworzenie muzyki. Na szczęście nie potrzebowaliśmy na jego opanowanie 5 płyt ale dwóch kawałków - tutaj zgodność w kapeli - 100 % A kolejne pomysły? - oo tak! :)

Rulą: Klasyczne pytanie, które pewnie zadaje się każdemu zespołowi. Skąd pomysł na tytuł płyty?

Sasim: Nie da się tego opisać w kilku słowach. W wielkim skrócie, grając 14 lat Metallikę byliśmy lekko "skuci lodem" - widoczni, ale czasem chłodno traktowani (taki los tribute bandów w Polsce) Dużo czasu minęło zanim udało nam się spod tego lodu wydostać - to dla nas początek czegoś nowego, a nazwa płyty będzie nam te kilkanaście minionych lat przypominała.

Rulą: Czy w związku z wydaniem płyty planujecie jakieś tournee po Polsce, a może i poza granice kraju, w którym zamierzacie grać całą płytę, czy raczej będziecie wplątywać Wasze kawałki w mniejszej ilości jako smaczek kazdego koncertu?

Sasim: Nie ma takiej możliwości, abyśmy zapomnieli dzięki czyjej muzyce mamy okazję być w miejscu, którym jesteśmy. To dopiero pierwsza płyta, więc nie mamy na tyle muzyki, aby grać koncerty tylko zapełnione "Alcoholiką" - póki co będziemy systematycznie przemycać coraz więcej naszej muzyki, a czy będzie trasa promująca płytę - tego dowiemy się w odpowiednim czasie. Na dzisiaj nie planujemy aż tak daleko.

Rulą: Chodziło mi bardziej o to, czy jest możliwość, że będzie trasa pod kątem płyty, gdzie oprócz utworów Metalliki, Sub Zero będzie grana w całości na jednym koncercie.

Sasim: No tak. Na pewno kilka takich koncertów będziemy chcieli zagrać.

Rulą: Czy przy okazji wydania płyty rodzi się pomysł na jakiś teledysk do któregoś z utworów? Można się spodziewać takiego przedsięwzięcia?

Sasim: Na pewno jest to wręcz pożądane działanie, ale nie mam dzisiaj pojęcia jak i czy w ogóle uda się zrealizować. Teraz nie ma muzyki bez "obrazków", z czego zdajemy sobie sprawę. Wszystko ma swoją cenę - jak dobrze pójdzie - bedziemy o tym myśleć.

Rulą: Ostatnie pytanie, no, może przedostatnie. Czy cover, który znalazł się na płycie i można już było usłyszeć w Antyradiu, to taka trochę symboliczna zagrywka jako przekąs, w którym cover band nagrywa na swoją autorską płytę, właśnie cover?

Sasim: Po tylu latach grania "cudzej" muzyki, nie wyobrażaliśmy sobie, że ów na płycie się nie znajdzie .. Była natomiast spora burza mózgów w temacie jaki cover zrobić . Metallica odpadła w przedbiegach - jest tyle przeróbek na świecie, że nie byłoby już dla nas miejsca. Natomiast Elvis w wersjach metalowych czy rockowych nie pojawia się zbyt często - a do tego jest Królem : )))

Rulą: Dobrze, że nie zrobiliście coveru Popka, gdyż na nieszczęście on również mianował siebie jako Król Albanii :)) Ostatnie pytanie: Czy wiesz w przybliżeniu, kiedy płytę można będzie zobaczyć na półkach sklepowych i czy jest ktoś, komu chciałbyś podziękować przy okazji historycznego i przełomowego dla Was wydarzenia jakim jest wydanie na świat tego, czego nie będzie już można wymazać i po Was zostanie?

Sasim: No tak - Króla Albanii pozostawimy w spokoju:) A co do wydania, to na tym etapie, czyli poszukiwań wydawcy, nic nie jest pewne .. Masz rację, że coś po sobie zostawimy - i to jest już dla nas wielka sprawa. Komu podziękować ? - poza oczywistym - ludziom, którzy w nas wierzyli i wierzą - wspierali i wspierają - bez tego cały projekt pod nazwą AlcoholicA nie miałby racji bytu. I za to dziękuję.

Rulą: Ja również dziękuję za ciekawy wywiad i życzę żeby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik jak najszybciej, bo ja już mogę napisać, ze płyta jest naprawdę dobra i kawałek "Last of us" najlepszy (moja opinia!), ale mam nadzieję, że większość jak najprędzej wyrobi sobie własne zdania na temat Sub Zero. Pozdrawiam Cię Wojtku i do zobaczenia!

Sasim: Do zobaczenia " On Tour " :)

 

P.S. A przy okazji wszystkich zachęcam do uważnego słuchania programu Kasprologia w najbliższy piątek 31 marca od godziny 17! Nic więcej nie zdradzę :)

Rulą.

 

 

wkrotce zagramy...

2017-04-28 Latawiec
Będzin
Start: 20:00
Bilety: ---
2017-05-20 Zlot Motocyklowy
Toszek
Start: 00:00
Bilety: ---

kontakt

Manager:
Marcin Jarecki
tel. 792 184 890

Wojtek Sasimowski
tel. 663 333 436
mail: sasim @ alcoholica.pl

pobierz rider techniczny